Loading... Please wait...

Çatlak Önleyici Bakım Kremi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ÜRÜN ANALİZ RAPORLARI
ÜRÜN BROŞÜRÜ


Ürün Bilgileri

GRAMAJ: 100ml

ÜRÜN HAKKINDA: Q&R Çatlak Bakım Kreminin zengin içeriği, 4 Peptide Kompleks, 15 değişik bitki ve çiçeklerden formüle edilmiş özel iki değişik bitki kompleksi, Hyaluronic asit, Coenzym Q10 ve soluble collagen içerir. Bu çok güçlü ve değerli aktifler özel bir formülle sentezlenerek, ilk kullanımdan itibaren faydalarını görebileceğiniz Q&R Çatlak Bakım kremini oluşturdu.

Düzenli kullanımda;
Hamilelikte meydana gelebilecek karın çatlaklarının,
Genel vücut çatlaklarının (karın, göğüs, kalça, kol ve bacaklarda),
Fazla kilo alıp vermeye bağlı oluşabilecek çatlakların,
Ergenlik döneminde oluşabilecek çatlakların,
Hamilelik sonrası oluşan çatlakların, tedavi edilmesinde ve engellenmesinde etkilidir.

Hyaluronic Acid
Hyaluronik asit, bilinen en güçlü nem tutucudur. Tamamen doğal yollardan cildin dolgun görünmesini sağlar. Kendi ağırlığının 1000 katı su tutabilme özelliğiyle cildin sürekli nemli kalmasına yardımcı olmaktadır.Normalde insan vücudunda hücreler arası seviyede hyaluronik asit bulunmaktadır. Cildimizi genç ve diri gösteren güç hyaluronik asidin gücüdür.Cilt bakım Ürünlerinde kullanılması son derece hayati olan bu aktif aynı zamanda yara iyileştirici özelliğe de sahiptir.Hyalüronik asit, elastin sentezini destekler, hücre yenilenmesine yardımcı olarak cilde dolgunluk kazandırır.

Co-enzim Q 10 (CoQ10)
Coenzim Q10 organik, doğal, yağda çözünen, vitamin benzeri bir maddedir. Teknik olarak ubiquinone olarak da bilinen coenzim Q10 hücrelerde bulunan güçlü bir antioksidandır. Vücudu serbest radikallerin vereceği hasarlardan korur ve metabolizmanın reaksiyonlarına yardım eder ve aynı zamanda hücre zarlarında antioksidan olarak önemli rol oynar. CoQ10 sayesinde artan enerji üretimi cilde çok faydalıdır. Cildi yaşlanma etkilerine karşı korumaya yardımcı olur.

Hava kirliliği, stres, sigara ve güneşin yaydığı zararlı ışınlar, serbest radikallerin oluşmasına bunlar da zamanla tüm vücut öğelerinde olduğu gibi cilt hücrelerinde de yaşlanmaya neden olur. Yaşlanmanın yavaşlatılabilmesi ve cilt hücrelerinin sağlığını koruyabilmesi için ise doğal bir antioksidan desteğine ihtiyaç vardır. CoQ10 serbest radikal hasarlarına karşı cildimizi koruyarak hücresel yaşlanmaya karşı etkili olmaktadır.

Soluble collagen, kolajen sentezini destekleyerek cildin elastikiyetini artırır, ayrıca cilt üzerinde bir film tabakası oluşturarak cildin yıpranmasını engeller.

Q&R Çatlak Önleyici Bakım Kremi içeriğinde, Avusturya’da Plantapharm GmbH firması tarafından formülasyonu büyük bir dikkat ve özenle hazırlanan ve bitkilerin son derece değerli aktiflerine zarar vermeden elde edilen usarelerin oluşturduğu 2 değişik , bitkisel karışım kullanılmıştır.

Aslanpençesi çiçeği, Yeşil çay, Kaplan Çiçeği, Deniz yosunu, Asma, Kokulu sarı yonca, Dikenli Mersin ve Şeker otundan oluşan özel bitkisel karışım, içermiş olduğu aktifler ve onların sinerjistik etkileri sayesinde, deriye hızla nüfuz ederek yağ birikimlerini parçalar, kan dolaşımını ve hücre rejenerasyonunu stimule eder. Aynı zamanda sıkılaştırıcı etkisi ve kolajen üretimini desteklemesi ile derinin pürüzsüzleşmesinde ve incelmesinde önemli bir rol oynar.

Zeytin ağacı yaprağı, Lotus yaprağı, Kızıl çalı çayı ekstresi, Güvercin otu, Şeker otu ve Kaplan çiçeği kullanılarak, doğanın zenginliklerinden dikkatlice selekte edilip rafine edilmiş özel Plantfluid Ekstresi, cildinizi besler, sıkılaştırır, canlandırır, kırışıklarının azalmasını destekler, cildinizi arındırır tazeler, onarır ve cildinizin genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Q&R Çatlak Bakım Kremi, özel olarak formüle edilmiş 4 değişik Peptide kompleksi içerir 
Elastin Anti-Wrinkle Peptide (Pentapeptide-37):
Elastin, kasılma ve gerilme sonrasında dokunun eski haline gelmesini sağlayan vücudun bağ dokusu içerisindeki bir proteindir. Elastin Anti-Wrinkle Peptide sayesinde insan keratinosit ( kollojen yapan)hücrelerin gelişimini artırır.

Silk Essential Peptide (Hexapeptide-43):
İpek böceği kozasının özünü oluşturan ipekten elde edilmiş, 18 amino asit içeren ,ileri teknoloji uygulanarak saflaştırılmış bir üründür. Cildin elastikiyet kaybını önleyici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Silk Essential Peptid, güçlü bir hücre yenileyici ve koruyucu etkiye sahiptir. Doğrudan cilt hücrelerindeki renk maddesi olan melanin üzerindeki etkisiyle ciltte renk kontrolünü başarılı bir şekilde sağlamaya yardımcı olur.

Healix(Thioctoyl Pentapeptide-4):
Alfa Lipoik asitin pentapeptitle bileşiminden elde edilmiş bir peptittir. Ciddi anlamda antioksidan özellik gösterir. Radyasyona ve dış etkilere bağlı deri ve dokulardaki yıpranmalar ve hasarlar üzerinde koruyucu etkisi vardır. Kollojen sentezini artırır. Keratinosit hücrelerinde hasar görmüş bölgede anlamlı bir iyileştirme sağlar.

Neuropeptide (Octapeptide-4):
Tripeptit(GHK) ve bakır peptit bileşimlerinden oluşan özel bir peptide kompleksidir. Bakır peptitler, cilt üzerinde özellikle kırışıklıkların giderilmesinde, yara iyileştirmelerinde ve folikül hücrelerinin uyarılmasında etkilidir. Cilt yenilenmesindeki en önemli etken maddelerden birisidir. Bakır peptitler,cildin daha alt katmanlarına etki edebilmekte ve hücre yapılanmasına etkisi olan çok güçlü bir amino asit zinciridir.

KULLANIMI: Temizlenmiş cilde hafif masaj yaparak uygulayınız. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

UYARI: Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, ışıktan korunaklı ve kapağı kapalı olarak muhafaza ediniz. Gözle temas durumunda bol su ile gözlerinizi yıkayınız. PH değeri cilde uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. 

 


 

tested